Kto určuje cenu života?!

Autor: Michaela Mikušová | 26.6.2011 o 14:13 | Karma článku: 5,99 | Prečítané:  562x

Najväčšia právomoc? Rozhodovať o životoch ľudí. Dnešní ľudia to robia veľmi radi. Nikdy by som neverila, že bezcitnosť existuje až natoľko, že keď niekomu pomôcť môžeme, tak to neurobíme. Neverila som tomu dovtedy, kým som s trasúcimi rukami nezavolala 112...

Bolo nedeľňajšie slnečné poobedie, ľudia sa vyrojili von ako včely z úľa a ja som sa ako jedna z trojice cyklistov pobrala rozhýbať lenivé svalstvo. Bicyklovali sme niečo vyše dvoch hodín a uťahané sme sa pobrali domov. Prechádzali sme cez jednu z tých frekventovanejších ulíc, v tom čase plnej chodcov, korčuliarov, psíčkarov a našu pozornosť upútalo niečo ležiace na kraji cesty.
V sekunde sme si uvedomili že je to človek. Zoskočili sme z bicyklov a bežali k nemu. Ľudia prechádzali okolo a tvárili sa že ležiaci človek je neviditeľný, otáčali tváre do druhej strany, skrývali sa za slnečné okuliare.
Obyčajne oblečený človek ležal neprirodzene, mal vykrútenú hlavu, popolavo bielu farbu, pootvorené ústa a nehýbal sa mu hrudník. Oblial ma studený pot a s triaškou v rukách som vytáčala 112, zatiaľ čo sa moje dve spoločníčky snažili zistiť či človek žije.
Stáli sme pri človeku ležiacom v tráve, pri ceste a policajné auto ktoré bez záujmu prešlo okolo sme si všimli prineskoro na to aby sme na neho zakývali. Človek sa jemne zamrvil a mne spadol kameň zo srdca, aspoň že žije. Zavolali sme záchranku, počkali kým prišla a pobrali sa svojou cestou. Niekomu sme pomohli a nič nás to nestálo.

Za ten čas prešlo okolo mnoho ľudí, nikto sa nepristavil a neponúkol pomoc. Ako môže niekto žiť s pocitom, že mohol inému zachrániť život a neurobil to?!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?