Tak kto je tu rasista?

Autor: Michaela Mikušová | 12.5.2011 o 10:32 | (upravené 12.5.2011 o 10:59) Karma článku: 22,48 | Prečítané:  13431x

Dnes sa mi stala v skutku zaujímavá príhoda. Aj keď nebola ani zďaleka vtipná, mňa sarkasticky pobavila. S mamkou som sedela na lavičke v tzv. čakárni na chodbe Humenskej polikliniky. Aj keď moje meno na čakacom lístku svietilo ak prvé sestrička uprednostnila nejakých tých známych a tak sme čakali. Mamka sa pustila do rozhovoru s babkou sediacou vedľa a ja som pozorovala ten mix čakajúcich ľudí. A v tom...vošla do čakárne zafúľaná žena, jedna z našich Rómskych spoluobčanov.  

V našom malom meste ju každý pozná ako žobráčku. Naposledy som ju videla žobrať pred Hypernovou, kde zúfalo prosila o peniaze na zemiaky. Moja mamka sa nad ňou vtedy zľutovala a tie zemiaky jej veru kúpila. To ale Rómska spoluobčanka vzala nohy na plecia a ufujazdila kade ľahšie. Kto vie, možno sa tak ponáhľala ich uvariť, že na nich až zabudla.

Ani dnes tu nebola kvôli niečomu inému. Drobná žena s krátkymi vlasmi, podľa toho čo som si všimla tak aj bez zubov, zablatená od hlavy až k pätám držala v ruke kelímok od kávy a pristavovala sa pri sediacich ľuďoch s formulkou "Dobrá pani/pane, ja nemám čo jesť, nedáte korunku?"

Jej snaha však vyšla navnivoč, nenašla sa osoba ochotná jej dať tú "korunku". Istá čakajúca jej žobranie ešte okomentovala slovami: "My sami nemáme pre seba, nie to ešte tebe dávať. Štát ti nedáva dosť?"

A to to akože hladné úbožiatko veru poriadne nahnevalo. Tejto pani začala nadávať do starej BIELEJ mrchy.

Odpľula si na zem, zúrivo pŕskala až s ňou natriasalo, rozhadzovala rukami a chŕlila zo seba niečo ako:

"Vy biele švine, šak vy uvidzice!", "Bodaj by ši še v hrobe obracala ty stara!", "Pokapce vy opice!", "Jak ja ce pod kark chycim vonka ta ty uvidziš!"

Takto pokračovala až kým nedošla na koniec chodby, tam sa víťazoslávne obrátila, vyškerila sa a spokojným hlasom poznamenala že včera jej  kumpáni zmlátili jedného z nás, bieleho "gadža".

A tak kto je tu rasista?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?