Oškvarky

Autor: Michaela Mikušová | 24.6.2014 o 22:15 | Karma článku: 3,27 | Prečítané:  244x

Sedela v tieni starého kamenného domu na masívnom vonkajšom schodisku a nohami obutými v ošarpaných teniskách kopkala vo vzduchu. Oblečená v ľahkom letnom tieločku a kvietkovanej červenej sukni, s veľkou modrinou na kolene. Pozorovala motýľa, ktorý lietal popri stene susedného domu a ako otáčala svoju malú detskú hlávku zapletené copy s veľkými mašľami na konci jej lietali kade-tade. Ráno ešte pekné a úhľadné, teraz z nich trčali vlasy ako pružiny. Vzduch voňal tak, ako može voňat len vzduch letného večera na dedine. Na dvore bolo ticho, čas akoby zastal. 

Dievčatku na tvári zahral šibalský úsmev. Zoskočila zo schodov a poobzerala sa okolo seba. Pre istotu vzbehla po schodoch a nakukla aj cez vstupné dvere. Nikde nikoho. Zakrádala sa z nohy na nohu a so zatajeným dychom sa prešmykla pod nízku murovanú zárubňu, ukrytú pod schodami. Neodvážila sa zažať svetlo a tak, aj keď vonku ešte krásne svietilo slnko prešľapovala v tme miestnosti, kde bol strop čosi vyšší od nej a jediné drobné záblesky svetla si drali cestu cez zaprášené okienko. Bolo tam chladno a noštek jej šteklila vôňa nakvaseného ovocia. Pri starom zelenom príborníku si kľakla a poodtiahla dvierka ledva vysiace na pátnoch. Poodkryla vyšívané kuchynské utierky a z hlboka sa nadýchla. Drobnými prštekmi zalovila vo veľkom kovovom hrnci a napchala si plné ústa voňavej dobroty. Vtom cez zaprášené okienko zaregistrovala nohy v papučiach. Vyskočila na nohy, zabuchla dvierka a rozbehla sa. Vytrielila z pivnice ako blesk, prebehla kamennou cestičkou a hodila sa babke do náručia. 

S ešte umastenou tvárou zapierala svoj maškrtnícky výlet do pivnice tak, ako to vedia len deti. Teraz ležala unavená v pracovnom kostýme na lehátku v kozmetickom salóne a počúvala.

-A tak som otcovi povedala, dedko nie že zješ všetky tie oškvarky naraz. A on sa len usmieval.- dokončila kozmetička. 

Žena na lehátku sa usmievala tiež. V ústach cítila chuť oškvarok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?